13.01.2024 tarixində Zeytun şirkəti Liv Bonadea Hospitalı ilə birlikdə “Qlaukoma və quru göz sindromu” mövzusu ilə bağlı Oftalmoloji elmi – praktik konfrans təşkil etmişdir.
Konfransın təşkil edilməsinin əsas məqsədi, Qlaukoma və quru göz sindromu xəstəliklərinin yaranma səbəbləri, tarixi və müalicəsində istifadə edilən müasir metodların həkimlərimizə təqdim edilməsi və mövcud təcrübələr üzrə fikir mübadiləsi aparmaq olmuşdur.
Konfransda, İstanbul Universiteti Cərrahpaşa tibb fakultəsinin Oftalmologiya üzrə bölmə rəhbəri Professor Dr. Özcan Ocakoğlu,  Göz xəstəlikləri Uzmanı Professor Dr. Vedat Kaya,  Liv Bonadea Hospitalı Göz xəstəlikləri şöbəsinin həkimləri Uzman Dr. Nahid Məmmədov və Uzman Dr. Aygül Tanrıverdiyeva çıxışlar etmişlər.
Prof. Dr. Özcan Ocakoğlu konfransın moderatorluğunu təmin etmişdir.  Hörmətli Professor sonrakı çıxışları zamanı Qlaukma xəstəliyi, onun tarixi, cərrahi müdaxiləyə qədərki dövrlərdə müalicə prinsipləri, seçim dərman vasitələri, şərtləri, cərrahi əməliyyata göstərişlər və cərrahi müdaxilələr zamanı həkimlərimizin diqqət yetirməli olduğu ən kiçik detalları şəxsi təcrübələrindən nümunələrlə həkimlərimizə təqdim etdi.
Daha sonra Prof. Dr. Vedat Kaya Qlaukomada göz quruluğunun fəsadları və müalicə prinsipləri ilə bağlı məlumat və təcrübələrini həkimlərimizə təqdim etmişdir.
Türkiyədən dəvət olunmuş professorlar, hazırda tətbiq etdikləri müasir diaqnostik metodlarını, dərman və cərrahi müalicə taktikasının seçilməsi istiqamətindəki yenilikləri yerli oftalmoloq həkimlərimizə təqdim etdilər.
Bundan əlavə, qeyd edildiyi kimi, Uzman həkimlərimiz də öz təcrübələrini həkimlərimizə təqdim etdilər. Uzman Dr. Nahid Məmmədov “Qlaukomada cərrahi müalicə seçənəkləri” Uzman Dr. Aygul Tanrıverdiyeva isə “Qlaukomada görmə sahəsi – OCT” ilə bağlı ətraflı məlumatları həkimlərimizə təqdim etdilər.
Nəticədə Şirkətimizə məxsus Santen məhsullarının müasir texnoloji üstünlükləri, Qlaukoma müalicə vasitələrindən biri olan konservantsız Cosopt (BK) məhsulunun özəllikləri həkimlərimizə təqdim edilmişdir. Bundan əlavə son texnoloji yeniliklərə sahib olan, göz quruluğunda ən əhəmiyyətli məhsullardan birinə çevirilən Kationorm məhsulu da həkimlərimizin diqqətinə təqdim edilmişdir.
Həkimlərimiz bir çox mövzularla bağlı Professorlara suallar ünvanladılar və müvafiq olaraq suallar cavablandırıldı.
Bir daha Konfransın keçirilməsində bizə dəstək göstərmiş Professor və Uzman həkimlərimizə, o cümlədən konfransın bütün iştirakşılarına Zeytun şirkəti adından təşəəkürümüzü bildiririk.

On 13.01.2024, Zeytun company together with Liv Bonadea Hospital organized an Ophthalmological scientific-practical conference on the topic "Glaucoma and dry eye syndrome".
The main purpose of organizing the conference was to present our doctors with the causes of glaucoma and dry eye syndrome, history and modern methods used in their treatment, and to exchange ideas on current practices.
At the conference, Istanbul University Jarrahpaşa Faculty of Medicine, head of the Ophthalmology Department Professor Dr. Özcan Ocakoğlu, Eye Disease Specialist Professor Dr. Vedat Kaya, Liv Bonadea Hospital, doctors of the Department of Ophthalmology Specialist Dr. Nahid Mammadov and Uzman Dr. Aygül Tanrıverdiyeva made speeches.
Prof. Dr. Özcan Ocakoğlu moderated the conference. During his subsequent speeches, the esteemed professor presented the glaucoma disease, its history, principles of treatment before surgical intervention, choice of drugs, conditions, indications for surgical operation and the smallest details that our doctors should pay attention to during surgical interventions, with examples from his personal experience.
Then Prof. Dr. Vedat Kaya provided our doctors with information and experiences related to the complications and treatment principles of dry eye in glaucoma.
Invited professors from Turkey presented their modern diagnostic methods, innovations in the selection of drug and surgical treatment tactics to our local ophthalmologists.
In addition, as mentioned, our Specialist doctors also presented their experience to our doctors. Specialist Dr. Nahid Mammadov "Surgical treatment options in glaucoma" Expert Dr. Aygul Tanrıverdiyeva presented detailed information to our doctors about "Field of vision in glaucoma - OCT".
As a result, modern technological advantages of our company's Santen products, features of preservative-free Cosopt (BK) product, which is one of the glaucoma treatment tools, were presented to our doctors. In addition, the Kationorm product, which has the latest technological innovations and has become one of the most important products in dry eye, was also presented to the attention of our doctors.
Our doctors addressed questions to Professors on many topics and the questions were answered accordingly.
Once again, on behalf of the Zeytun company, we express our gratitude to our Professors and Specialist doctors who supported us in holding the Conference, as well as to all the participants of the conference.